ANTRENÖRÜMÜZ VE TÜRKİYE ŞAMPİYONU MİLLİ ATLETİMİZDEN  İL MÜDÜRÜMÜZE ZİYARET

  Türkiye Atletizm Federasyonun 2020 yılı Faaliyet programın yer alan Gençler Ferdi Türkiye Şampiyonası 01,02 Eylül 2020 tarihlerinde İstanbul ilinde gerçekleşmişti.  Niğde’mizi 1500 ve 3000 metrelerde temsil eden sporcumuz Şevval Özdoğan üstün bir başarı gerçekleştirerek her iki branşta da Türkiye şampiyonu olmayı başardı. Sporcumuz Şevval Özdoağın’ın göstermiş olduğu harika başarı  ile ülkemizi ve  Niğde’mizi  Milli Takımda da temsil etmeye hak kazanmıştı..

Antrenörü Ahmet YAVUZ’un yaptığı açıklamada ; “12-13 Eylül 2020 tarihinde İstanbul  Burhan Felek Atletizm pistinde  de yapılan Balkan Şampiyonasında ilimizi ve ülkemizi gururla ve başarı ile temsil ederek 3000 metre Engellide Balkan 3. sü olarak  güzel bir başarı elde ettik.. Sporcum şevval  Özdoğan ‘ın gerek Türkiye Şampiyonasında gerekse balkan şampiyonasında göstermiş olduğu performans bir çok spor otoritesinin dikkatlerini üzerine çekmiş ve gelecek için başarılı bir sporcu olacağını bir kez daha kanıtladı.” İfadelerini kullandı.

Antrenör Ahmet Yavuz; Bugün bizleri  makamında kabul eden Gençlik ve Spor İl Müdürümüz İlker ÖTGÜNLÜ  beye ve Spor Hizmetleri Müdürümüz Ali DİBEK beye bizlere gösterdikleri ilgi alaka ve desteklerinden ve bizlere sponsor, destek olan ÖZBAY DÜRÜM sahibi  Özbay  DURAN beye ve esnaf Ömer YARTUÇ beye, Prenses Kuruyemişin sahipleri Şener ANIK ve Tamer ANIK beylere  şahsım  ve sporcum adına çok teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı.
Ziyaret esnasında İl Müdürü ÖTGÜNLÜ Sporcumuz Şevvale hediyelerini takdim ederken “Her daim sporcumuz Şevvalin ve tüm sporcularımızın destekçisi olmaya devam edeceğiz. Ben Sporun tabanından gelen birisi olarak Niğdemizin isminin Türkiye’de ve Dünyada duyurulması için Sporun çok büyük bir etken olduğunu düşünüyorum. Sporcularımız Yurt Dışında 1. Olduklarında Bayrağımız göndere çekilince, İstiklal marşımız okununca hepimiz oradaymış gibi gururlu ve mutlu oluyoruz. Ben bu düşüncelerle Kızımız Şevvali canı yürekten tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” İfadelerini kullandı.
Spor Hizmetleri Müdürü Ali DİBEK ve antrenörlerinde hazır bulunduğu toplantı iyi dilek ve temennilerle sona erdi..