Yönetim                                              

Yılmaz ŞİMŞEK
VALİ 
07.12.1971 yılında Antalya İlinin Gazipaşa İlçesi Zeytinada Köyünde dünyaya geldi. İlk öğrenimini Zeytinada Köyünde, orta ve lise tahsilini Gazipaşa ilçesinde tamamladı. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi / Kamu Yönetimi Bölümünde Yüksek tahsiline başladı. Dört yıllık eğitimin ardından, 1993 yılında Üniversite tahsilini başarı ile tamamladı. Aynı yıl girmiş olduğu Kaymakamlık sınavında başarı göstererek 1994' te Kaymakam Adayı olarak Niğde’ye atandı. Kaymakam Adaylığı süresi içerisinde sırasıyla Seydiler, Doğanşar ve Serinhisar Kaymakam Vekillikleri yaptı. Ayrıca bu süre içerisinde dil eğitimi ve uygulamaları yerinde görmek için 8 ay süreyle İngiltere'de bulundu.
Adaylık süresinin bitiminden sonra ilk olarak Halkapınar (Konya) Kaymakamlığına atandı. Daha sonra sırasıyla Hamur (Ağrı), Şiran(Gümüşhane), Yenipazar (Aydın) Kaymakamlığı, Karaman Vali Yardımcılığı, Dalaman Kaymakamlığı ve Dalaman Havalimanı Mülki İdare Amirliği ile Pendik Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Son olarak Pendik Kaymakamı olarak görev yapmakta iken, İçişleri Bakanlığının 13.06.2017 tarih ve 2017/10458 sayılı kararnamesi ile Niğde Valilik görevine atanmıştır.
Ayrıca, 1995 yılında TODAİE (Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü) de 'Kamu Yönetimi ve Üst Düzey Yöneticilik' üzerine yüksek lisans programını bitiren Sayın ŞİMŞEK, 2007 yılında ise İngiltere/Portsmouth Üniversitesi  'European Studies' (Avrupa Çalışmaları) bölümünde 'Türkiye'nin Avrupa Güvenliği Açısından Önemi' adlı teziyle mastırını tamamladı. 
Halen Muğla Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Bölümünde Doktora yapmakta olan Sayın ŞİMŞEK, Dr. Çiğdem ŞİMŞEK ile evli olup, bir kız ve bir erkek çocuk babasıdır, iyi derecede İngilizce bilmektedir. 

                                                     

İlker ÖTGÜNLÜ
İL MÜDÜRÜ

1975 yılında Niğde’de doğdu. Eğitim hayatı üniversite de dâhil olmak üzere Niğde’de geçti. Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Voleybol Uzmanlık alanından mezun oldu. Bir süre voleybol oynadıktan sonra 3.lig ve 2.lig bayan voleybol takımlarında antrenörlük yaptı. 2002 yılında Kayseri’de Beden Eğitimi Öğretmeni olarak göreve başladı. Kahramanmaraş ve Niğde’de Beden Eğitimi Öğretmenliği ile Okul Müdürlüğü yaptıktan sonra 2015 yılında Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezleri Müdürlüğüne atandı. 4 yıl Gençlik Merkezi Müdürlüğünün ardından 8 Ağustos 2019 tarihinde Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevini devralan ÖTGÜNLÜ evli ve 2 çocuk babasıdır.